Պարզվել է հողազանգվածից դուրս բերված դիակների ինքնությունը
Պարզվել է հողազանգվածից դուրս բերված դիակների ինքնությունը: Հարազատները ճանաչել են անհայտ կորածների ցուցակում նշվող վերջին երկու անձանց` Արթուր Գուրգենի Հակոբյանին (1992 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի) և Գուրգեն Մովսեսի Հակոբյանին (1949 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի):
Բոլոր անհայտ կորածները հայտնաբերվել են:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության անունից հայտնում ենք մեր խորին ցավակցությունը զոհվածների հարազատներին:
Տեղում դեռևս շարունակվում են որոնողական աշխատանքները: Նախնական տվյալներով հողաշերտի տակ դեռ կա մեկ մեքենա, և փրկարարները փորձում են այն դուրս բերել հողաշերտից:
Տավուշի մարզում գործում է ՀՀ ԱԻՆ օպերատիվ շտաբը և վրանային քաղաքը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 19.03-ին M6 միջպետական մայրուղու 83-րդ կիլոմետրում Վանաձոր-Բագրատաշեն հատվածում` Այրում երկաթուղային կայարանի կամրջի մոտ (Լճկաձոր գյուղի հատվածում) տեղի է ունեցել սողանք: Փլուզված հատվածի (ճանապարհի եզրով) երկարությունը մոտ 300 մետր է, որից առավել վտանգավոր է 130 մետրը, իսկ ճանապարհին սահած հողազանգվածի միջին բարձրությունը 10-15 մետր է:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության անունից հայտնում ենք մեր խորին ցավակցությունը զոհվածների հարազատներին: Տեղում դեռևս շարունակվում են որոնողական աշխատանքները: Նախնական տվյալներով հողաշերտի տակ դեռ կա մեկ մեքենա, և փրկարարները փորձում են այն դուրս բերել հողաշերտից:

Установлены личности последних двух погибших в результате оползня
Установлены личности последних двух погибших, тела которых были извлечены 12 октября из зоны оползня в Тавушской области Армении.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, родственники опознали их: это граждане Грузии - Артур Гургенович Акопян (1992 г.р.) и Гурген Мовсесович Акопян (1949 г.р.), которые до этого числились пропавшими без вести.
Таким образом, все пропавшие без вести лица найдены. МЧС РА приносит свои соболезнования родным и близким погибших.
Поисковые работы в зоне оползня пока продолжаются. По предвариетльным данным, под завалами остался один автомобиль, который спасатели и пытаются извлечь.
В Тавушской области действует оперативный штаб МЧС РА и палаточный городок.
Напомним, что 2 октября, в 19:03, в Тавушской области, на 86-м километре отрезка Ванадзор-Баграташен межгосударственной магистрали М6, около станции Айрум (на участке села Лчкадзор), произошел оползень, в результате которого закрылось движение. Длина обвала 300 м, из которых был наиболее опасен 130-метровый участок, глубина обрушившегося пласта 10-15 метров.