Ապրիլի 15-16-ը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից 21 հիվանդ տեղափոխվել է Հայաստան: Այս մասին ասված է Արցախի տեղեկատվական շտաբի տեղեկագրում։
Եվս 20 բուժառու, որոնք պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել էին ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
Արցախից Հայաստան հիվանդների տեղափոխումը շարունակում է իրականացվել բացառապես Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ։
Ապրիլի 17-ի դրությամբ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 326 հիվանդ:
«Կարմիր խաչի» միջնորդությամբ Արցախից ևս 21 բուժառու տեղափոխվել է Հայաստան. բուժումն ավարտած 20 անձ վերադարձել է

15-16 апреля 21 пациент был перевезен Международным Красным Крестом в Армению. Об этом сообщается в бюллетене правительства Республики Арцах.
Еще 20 больных, которые были направлены на лечение в РА в рамках госзаказа, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
Перевозка больных из Арцаха в Армению продолжается исключительно при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста.
По состоянию на 17 апреля Международный комитет Красного Креста перевез из Арцаха в Армению 326 пациентов.
21 пациент доставлен из Арцаха в Армению при посредничестве МККК