Նովոսիբիրսկում 14 մարդու են դուրս բերել փլատակներից
Նովոսիբիրսկում գազի պայթյունի հետևանքով հինգհարկանի բնակելի շենքի մասնակի փլուզումից հետո փրկարարները 14 մարդու են դուրս բերել փլատակներից։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` հղում անելով Նովոսիբիրսկի մարզի հատուկ ծառայություններին։
Երեկ տեղեկացրել էինք, որ Նովոսիբիրսկի Լինեյնայա փողոցում կենցաղային գազի պայթյունից հետո հինգհարկանի շենքի չորս մուտքերից երկուսը մասամբ փլուզվել են։ Ավերվել է մոտ 30 բնակարան։ Վերջին տվյալով՝ 13 մարդ է մահացել։ Այսօր առավոտյան մասնակի փլուզման վայրում ավարտվել են որոնողափրկարարական աշխատանքները։
«Ժամը 10.00-ի դրությամբ (Երևանի ժամանակով` 06.00), ըստ ճշտված տվյալների, հաջողվել է փրկել 14 քաղաքացու, այդ թվում՝ երեխայի»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

Из-под завалов дома в Новосибирске спасли 14 человек
Спасатели достали живыми из-под завалов 14 человек после частичного обрушения 5-этажного жилого дома в Новосибирске, где взорвался газ, сообщается на сайте ГУМЧС по Новосибирской области.
Утром в четверг на улице Линейная в Новосибирске после взрыва бытового газа произошло частичное обрушение двух подъездов четырехподъездного пятиэтажного дома. Разрушены около 30 квартир. По последним данным, 13 человек погибли. В пятницу утром завершены поисково-спасательные работы на месте частичного обрушения.
«По уточнённым данным на 10:00, удалось спасти 14 граждан, включая ребёнка, из них 9 человек с разной степенью травм доставлены в медицинские учреждения», – говорится в сообщении.