Մահաբեր և մարդակեր իշխանություն
Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում արդեն նախանշեց, թե ինչ պետք է բացահայտի քննությունը և մատնանշեց մեղավորներին։ Ըստ Նիկոլի՝ մեղավորները մահացածներն են եղել։ Վե՛րջ։ Քննությունն արդեն կարելի է ավարտված համարել։
Նիկոլը բոլոր հարցերում է այդպես։ Բոլորը մեղավոր են, բացի իրենից։ Իշխանությունն իր համար լիազորություններն ու վայելքներն են։ Մնացածը՝ հպարտ ու ոչ հպարտ քաղաքացիներինը, որոնց նա, իբր, սիրում է, իբր, խոնարհվում բոլորի առաջ, իբր, հպարտանում բոլորով։
Նա աղքատներին ասում է՝ դու՛ք եք մեղավոր վատ կյանքի համար, քանզի աղքատությունը ձեր գլխում է։
Մարդիկ կորոնավիրուսով հիվանդանում ու մահանում էին։ Նիկոլը սկզբում առաջարկում էր տնական արաղով բուժվել ու այն սովորական գրիպ էր համարում, քանզի այդ փուլում իր համար կարևորը ՍԴ–ն գրավելն էր։ Հետո էլ հայտարարեց, որ հիվանդացողներն ու մեռնողներն են մեղավոր։
Պատերազմ ու պարտություն բերեց, ասաց՝ ես թիվ մեկ մեղավո՞րն եմ արդյոք։
Ըստ Նիկոլի ու նիկոլականների՝ Արցախը նախկիններն էին հանձնել ու գցել Նիկոլի գրպանը։ Հիմա էլ քննությունը «բացահայտում» է, որ պարտության պատճառը զինվորականներն են եղել։ Մի խոսքով, մեղավոր են բոլորը, բացի Նիկոլ Փաշինյանից՝ «Խեղճ հարիֆն ի՞նչ կարող էր անել» ծրագրի շրջանակներում։
Հայաստանի տարածքները գրավվում են թշնամու կողմից, ու տևական ժամանակ է ինչ շրջափակված է Արցախը։ Խաղաղություն խոստացող Նիկոլը կրկին անմեղի դիմակով է հանդես գալիս։ Ամեն ինչ գցում է ռուսների վրա՝ զուգահեռաբար թուրք–ադրբեջանական օրակարգի տակ ստորագրելով Պրահայում։
Նիկոլ Փաշինյանը մահաբեր ու մարդակեր իշխանություն է ձևավորել։ Նրան հեռացնելը մեր ներքաղաքական կյանքի թիվ մեկ հարցն է, մեր երկրի անվտանգության ապահովման ու գոյության թիվ մեկ նախապայմանը։ Այլ օրակարգ քննարկողները ոչ պակաս Նիկոլ են։

Смертоносная и людоедская власть
В ходе заседания правительства Никол Пашинян уже обозначил, что должно раскрыть следствие, и указал на виновных. Согласно ему, виноваты в случившемся сами погибшие. И всё. Следствие уже можно считать завершенным.
Никол таков во всех вопросах. Виноваты все, кроме него. Власть для него – полномочия и привилегии. Остальное приходится на долю гордых и не столь граждан, которых он, якобы, любит, перед которыми он, якобы, преклоняется и которыми он, якобы, гордится.
Бедным он говорит, что в плохой жизни виноваты они сами, так как бедность – в их головах.
Люди заболевают коронавирусом и умирают. Никол сначала предлагает лечиться самогоном и считает вирус обычным гриппом, поскольку на том этапе для него важным был захват КС. Затем он заявляет, что виноваты сами заболевающие и умирающие от коронавируса.
Он принес войну и поражение, после чего задался вопросом, неужели он – главный виновный?
Согласно Николу и николовцам, Арцах сдали бывшие, которые подбросили всё ему в карман. Сейчас же следствие «выясняет», что причиной поражения были военные. Словом, виноваты все, кроме Никола Пашиняна – на тему «А что этот бедолага мог поделать?».
Территории Армении захватываются врагом, а Арцах уже длительное время в блокаде, но обещающий мир Никол снова выступает в маске невинного. Он перекладывает всё на русских, параллельно подписываясь в Праге под турецко-азербайджанской повесткой.
Никол Пашинян сформировал смертоносную и людоедскую власть. Его отстранение – главный вопрос нашей внутриполитической жизни, главное предусловие обеспечения безопасности и существования нашей страны. Обсуждающие другие повестки – не меньшие николы.