Կանադայի խորհրդարանի հանձնաժողովում կքննարկվի Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակումը
Կանադայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում այս շաբաթ լսումներ կկայանան Լաչինի միջանցքի արգելափակման վերաբերյալ:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Կանադայի համայնքների պալատի անդամ Գարնեթ Ջենուիսը:
«Կանադայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պահպանողական անդամներն աշխատում են այլ ընդդիմադիր կուսակցությունների հետ՝ շտապ լսումներ հրավիրելու Արցախի (Լեռնային Ղարաբաղի) Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ»,-գրել է պատգամավորն Twitter-ի իր էջում:
Գարնեթ Ջենուիսն իր գրառմանը կցել է մեկ այլ պատգամավորի՝ Ստեֆան Բերժերոնի գրառումը, ըստ որի՝ «Քվեբեկի դաշինք» կուսակցության անդամների նախաձեռնությամբ և պահպանողականների ու նոր դեմոկրատների աջակցությամբ Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում քննարկում տեղի կունենա «Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանին կապող միջանցքի արգելափակման վերաբերյալ»:
Կանադայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում այս շաբաթ լսումներ կկայանան Լաչինի միջանցքի արգելափակման վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Կանադայի համայնքների պալատի անդամ Գարնեթ Ջենուիսը:

В комиссии Парламента Канады обсудят вопрос блокады Азербайджаном Лачинского коридора
На этой неделе комитет по иностранным делам Парламента Канады проведет слушания по поводу блокады Лачинского коридора. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил член Палаты общин Канады Гарнет Дженуис.
«Консервативные члены комитета по иностранным делам канадского парламента работают с другими оппозиционными партиями, чтобы созвать срочное слушание по вопросу о блокаде Лачинского коридора в Арцахе (Нагорном Карабахе)», – написал депутат на своей странице в «Twitter».
Он добавил к своему комментарию сообщение и другого члена парламента Стефана Бержерона, согласно которому по инициативе членов партии «Квебекский блок» и при поддержке консерваторов и новых демократов в комиссии по внешним отношениям состоится обсуждение вопроса блокирования Азербайджаном коридора, соединяющего Нагорный Карабах с Арменией.