Ադրբեջանը շարունակում է Քարվաճառը վերածել ռազմակայանի
Ադրբեջանը շարունակում է Քարվաճառի շրջանը (Քելբաջար՝ հայկական օկուպացված շրջանի ադրբեջանական տեղանունը) ռազմակայանի վերածելու գործընթացը։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տեղեկացմամբ՝ նախօրեին պաշտպանության փոխնախարար-նյութատեխնիկական ապահովման գլխավոր վարչության պետ Նիզամ Օսմանովը զննել է նոր ռազմական ենթակառուցվածքը։ Դրանք շտաբային, վարչական և ծառայողական շինություններ են, այդ թվում զինանոց, զորամաս, ճաշարան, բաղնիք-սանհանգույց, ջեռուցման վառարաններ և ավտոպարկ։
«Զեկուցվել է, որ միավորված պահեստների միջոցով իրականացվելու է ադրբեջանական բանակի՝ Քելբաջարի և Լաչինի շրջաններում տեղակայված բոլոր ստորաբաժանումների անխափան ապահովում և մատակարարում։ Այստեղ նախատեսված շտաբի շենքը, զորամասը, վարչական և ծառայողական շինությունները լիովին ապահովված են անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումներով։ Անխափան էլեկտրամատակարարման համար տեղադրված են գեներատորներ։ Տարածքում իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ, տնկվել են ծառեր»,-նշվել է հաղորդագրությունում։

Азербайджан продолжает превращать Карвачар в военную базу
Азербайджан продолжает процесс превращения Карвачарского района (азербайджанский топоним армянского оккупированного района Кельбаджар) в военную базу.
По сообщению азербайджанских СМИ, накануне заместитель министра обороны – начальник главного управления материально-технического обеспечения Низам Османов осмотрел новую военную инфраструктуру. Это штабные, административные и служебные помещения, в том числе оружейная, казарма, столовая, банно-санитарный узел, отопительные печи и автопарк.
«Было доложено, что посредством объединенных складов будет осуществляться бесперебойное обеспечение и снабжение всех подразделений азербайджанской армии, дислоцированных в Кельбаджарском и Лачинском районе. Предусмотренные здесь здание штаба, казарма, административные и служебные помещения полностью оснащены всем необходимым оборудованием. Для бесперебойного электроснабжения установлены генераторы. На территории проведены работы по благоустройству, посажены деревья», – говорится в сообщении.