Ադրբեջանի վարչապետը նշել է երկրի զարգացման համար գոյություն չունեցող «Զանգեզուրի միջանցքի» կարևորության մասին
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը դատողություններ է արել Ադրբեջանի համար «Զանգեզուրի միջանցքի» գործարկման կարեւորության մասին։
«Զանգեզուրի միջանցքի բացումը մեծ խթան կհաղորդի Ադրբեջանի զարգացմանը»,-ուրբաթ Ադրբեջանի խորհրդարանի նիստում ասել է Ասադովը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանում եւ Թուրքիայում «Զանգեզուրի միջանցք» ասելով նկատի ունեն որոշակի ճանապարհ, որը շանտաժի եւ ահաբեկման միջոցով փորձում են ստանալ Հայաստանի իշխանություններից։
Հայկական կողմն իր հերթին հիշեցնում է, որ ոչ մի փաստաթղթով չի նախատեսում նման «միջանցքի» ստեղծում, եւ տարածաշրջանում բոլոր հաղորդակցությունները բացելու պայմանավորվածություններում «միջանցք» հասկացություն չկա։

Азербайджанский премьер рассуждает о важности несуществующего «Зангезурского коридора» для развития Азербайджана (видео)
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов пустился в рассуждения о важности запуска «Зангезурского коридора» для Азербайджана.
«Открытие «Зангезурского коридора» даст большой импульс развитию Азербайджана», – заявил Асадов на заседании парламента АР в пятницу.
Напомним, что под «Зангезурским коридором» в Азербайджане и Турции подразумевают некую дорогу, которую шантажом и запугиванием они путаются получить у властей Армении. В свою очередь, армянская сторона напоминает, что ни одним документом не предусматривается создание подобного «коридора» и понятие «коридора» не вписывается в договоренности открыть все коммуникации в регионе.