ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բիշքեկում անցկացվող ԵԱՏՄ գագաթնաժողովի շրջանակներում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ասել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։ Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «РИА Новости» գործակալությանը:
Դեկտեմբերի 9-ին Բիշքեկում կկայանա ԵԱՏՄ գագաթնաժողովը, որին կմասնակցի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ 2023 թվականի հունվարի 1-ից ԵԱՏՄ նախագահությունը կանցնի Ռուսաստանին։
«Նախատեսվում է մեկ երկկողմանի հանդիպում՝ զրույց Փաշինյանի հետ»,-ճեպազրույցի ընթացքում ասել է Ուշակովը։
Բիշքեկում կկայանա Փաշինյան-Պուտին հանդիպումը

Президент РФ Владимир Путин в Бишкеке «на полях» саммита ЕАЭС проведет встречу с Николом Пашиняном. Как передает РИА «Новости», об этом заявил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
В пятницу в Бишкеке состоится саммит ЕАЭС, в нем примет участие президент РФ Владимир Путин. С 1 января 2023 года председательство в ЕАЭС перейдет к России.
«Запланирована одна двусторонка – это беседа с премьер-министром Армении Пашиняном», – сказал Ушаков на брифинге.
В Бишкеке состоится встреча Пашиняна и Путина