ՀԱԿ ներկայացուցիչ, ԿԲ նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանը, անդրադառնալով ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությանը, նշել է՝ եթե Հայաստանի իշխանությունները դրան լուրջ վերաբերվեին, ապա այն կարող էր Հայաստանի ապագան լինել, կարող էր Հայաստանի դեմքը լինել։
–Այս երկխոսությունն այս մթնոլորտը ջարդելուն ուղղված ամենակարևոր քայլերից էր, եթե իշխանությունները լուրջ են վերաբերվում ու ձև չեն թափում։ Երկխոսությունը բխում է մեր երկրի շահերից,–ասել է Բ. Ասատրյանը։
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի խոսքերով էլ՝ սա նոր քաղաքական մշակույթ էր, որի շնորհիվ մենք վաղը կարող ենք ավելի համագործակցված հասարակությունը ունենալ, և որի շնորհիվ երբեք չի կարող մարտի 1 լինել։
Երկու բանախոսներն էլ կարծում են, որ ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությունը սպառված չէ, և երկու կողմերն էլ ուժ կգտնեն այն շարունակելու համար։
ՀԱԿ ներկայացուցիչ. «ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությունը սպառված չէ»

Диалог между АНК и властью не завершился - член АНК
Говоря о диалоге между АНК и властью, член АНК, бывший председатель Центробанка РА Баграт Асатрян отметил, что если бы власти Армении серьезно отнеслись к этому процессу, то он мог бы стать будущим Армении.
«Если власти серьезно, а не формально относятся к данному диалогу, то он может стать одним из важнейших действий, направленных на смену сложившейся ситуации. Диалог исходит из интересов нашей страны», - заметил он.
Депутат фракции РПА Акоп Акопян, в свою очередь, считает, что это была новая политическая культура, благодаря которой в дальнейшем наше общество станет более координированным и мы сможем избежать повторения первомартовских событий.
Собеседники сошлись во мнении, что диалог между АНК и властью еще не завершился и обе стороны найдут в себе силы продолжить его.