Սահմանային խախտումներ Մարտունու և Մարտակերտի շրջաններում. թիրախում խաղաղ բնակչությունն է
Արցախի Հանրապետության ոստիկանությունը հաղորդում է, որ սահմանային խախտումներ են եղել Մարտունու և Մարտակերտի շրջաններում։
«Նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 11:55-ին, Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի բնակիչ Ս. Գրգորյանը ոստիկանության շրջանային բաժնի նույն համայնքի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի վարչական տարածքի «Ծմակեն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Առավոտյան հրադադարի պահմանման ռեժիմի խախտում է արձանագրվել նաև Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ համայնքի ուղղությամբ:
Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները թիրախավորել են խաղաղ բնակչության ուղղությամբ՝ խոչընդոտել իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ոստիկանության շրջանային բաժինները փաստերը հավաքագրել ու տրամադրել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,-նշվում է հաղորդագրությունում։

Азербайджанские ВС открыли огонь по мирным жителям Арцаха – МВД
Азербайджанские ВС вновь открыли огонь по мирным жителям Арцаха. Как сообщает полиция МВД республики, сегодня, 25 ноября, в 11:55 житель общины Кармир Шука Мартунинского района Арцаха С. Григорян обратился в райотдел полиции.
Он сообщил, что около 11:30 того же дня, в местечке под названием «Цмакен так» административного района села Тагавард при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе «Беларусь» противник из стрелкового оружия открыл беспорядочную стрельбу. Из-за обстрела сельскохозяйственные работы были приостановлены.
Утром также было зафиксировано нарушение режима прекращения огня в направлении общины Чанкатаг Мартакертского района.
Подразделения азербайджанской армии целились в мирных жителей, препятствуя проведению сельскохозяйственных работ.
«Районные отделы полиции собрали факты и передали их российским миротворческим силам», – говорится в сообщении.