Արգենտինայի նախագահի ինքնազգացողությունը վատացել է G20 գագաթնաժողովի բացումից հետո
Արգենտինայի նախագահ Ալբերտո Ֆերնանդեսը բարձր ճնշման և գլխապտույտի պատճառով դիմել է բժիշկներին Ինդոնեզիայի Բալի քաղաքում G20-ի գագաթնաժողովի բացումից հետո։ Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Ինչպես նշված է Արգենտինայի ղեկավարի ուղեկցող բժշկի ստորագրած հաղորդագրության մեջ, նախագահի բողոքների առնչությամբ որոշվել է ախտորոշիչ հետազոտություն անցկացնել՝ բարդություններից խուսափելու համար։
Clarin թերթի փոխանցմամբ՝ G20-ի գագաթնաժողովի առաջին օրվա ընթացքում Ֆերնանդեսի փոխարեն Արգենտինան կներկայացնի արտգործնախարար Սանտյագո Կաֆիերոն։

Президенту Аргентины стало плохо на саммите G20
Президент Аргентины Альберто Фернандес обратился к врачам из-за повышенного давления и головокружения после открытия саммита Группы двадцати (G20) на острове Бали. Об этом сообщила во вторник пресс-служба администрации президента, передает ТАСС.
«Сегодня президент Аргентины Альберто Фернандес пожаловался на повышенное давление и головокружение. В связи с этим было принято решение провести диагностический осмотр, чтобы избежать осложнений», – говорится в сообщении, подписанном лечащим врачом главы государства.
Ранее пресс-служба информировала, что Фернандес принял участие в церемонии открытия саммита. По данным газеты «Clarin», в ходе первого дня встречи вместо президента Аргентину будет представлять глава МИД Сантьяго Кафьеро.