Թշնամիները վախեցած են և գտնվում են մարտական պատրաստության վիճակում․ ԻՀՊԿ
Թշնամիները վախեցած են և գտնվում են մարտական պատրաստության մեջ ՝ շարունակելով հաղորդագրություններ ուղարկել տարբեր երկրների միջոցով։ Այս մասին հայտարարել է ԻՀՊԿ գլխավոր հրամանատար գեներալ-մայոր Հոսեյն Սալամին, հաղորդում է Mehr-ը։
«Մենք հարվածներ ենք հասցրել իրաքյան Քուրդիստանի շրջանում հակահեղափոխական խմբավորումներին, հրթիռակիրներ ենք փորձարկել, Bawar 373 հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի հեռահարությունը հասցրել 300 կմ-ի և, վերջապես, երեկ հայտարարել ենք հիպերսոնիկ հրթիռի ստեղծման մասին, որին չի կարող դիմակայել ՀՕՊ ոչ մի համակարգ»,-ասել է նա։
«Մենք թշնամիներին ասել ենք, որ կխախտենք նրանց հանգստությունը։ Մենք անպայման կանենք դա։ Նրանք գտնվում են մարտական պատրաստության վիճակում»,-նշել է նա։ Բացի այդ, նա ասել է, որ թշնամիները վախենում են և շարունակում են հաղորդագրություններ ուղարկել մի քանի երկրների միջոցով»:
«Իրանցի ժողովուրդը փոխում է թշնամու հաշվարկները»,-շարունակել է ԻՀՊԿ հրամանատարը՝ հայտարարելով, որ անկարգություններ հրահրելու միջոցով երկրի դեմ թշնամիների դավադրությունները ձախողվել են:

Враги напуганы и находятся в состоянии боевой готовности – КСИР
Враги напуганы и находятся в состоянии боевой готовности, продолжая посылать сообщения через разные страны с призывом не наносить по ним удары. Об этом заявил главнокомандующий КСИР генерал-майор Хоссейн Салами, передает «Mehr».
«Мы нанесли удары по контрреволюционным группировкам в районе иракского Курдистана, испытали ракетоносцы, увеличили дальность действия системы ПРО Bawar 373 до 300 км и, наконец, вчера объявили о создании [гиперзвуковой] ракеты, которой не сможет противостоять никакая система ПВО», – отметил командующий КСИР.
«Мы сказали врагам, что нарушим их спокойствие. Мы обязательно это сделаем. Они не могут отдохнуть уже несколько дней и находятся в состоянии боевой готовности, – отметил он. – Они напуганы и продолжают говорить нам, чтобы мы не наносили удары. Они продолжают посылать нам сообщения через несколько стран, чтобы мы не били их».
«Иранский народ меняет расчеты врага», – продолжил командующий КСИР, заявив, что заговоры врагов против страны путем разжигания беспорядков потерпели неудачу.