Նիկոլ Փաշինյանի ադրբեջանահաճո քայլը
Նիկոլ Փաշինյանը, թաքնվելով ընտանեկան թերթի հետևում, մի լուր է տարածել, ըստ որի՝ ՌԴ ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն արգելվել է։
Նիկոլենց թերթը գրում է, որ նա Նիկոլ Փաշինյանին քննադատել է ու դրա համար էլ արգելել են մուտքը ՀՀ։
Զատուլինը ՌԴ-ում հայկական շահերի պաշտպանության հիմնական լոբբիստներից է, դումայի ամենահայամետ պատգամավորներից։
Ուշագրավն այն է, որ Զատուլինի մուտքն արգելված է նաև Ադրբեջանում՝ Արցախ այցելելու և Արցախի շահերը պաշտպանելու համար։
Նիկոլը հերթական ադրբեջանամետ քայլն է անում, ու հերթական քայլն անում Ռուսաստանի հետ թշնամանալու ուղղությամբ։

Шаг Никола Пашиняна в угоду Азербайджану
Никол Пашинян, прячась за семейной газетой, распространил сообщение, согласно которому въезд в РА председателя Комитета по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Госдумы РФ Константина Затулина запрещен.
Николовская газета пишет, что он критиковал Никола Пашиняна, за что ему и был запрещен въезд в Армению.
Затулин – один из лоббистов защиты армянских интересов в РФ, один из самых проармянских депутатов Госдумы.
Примечательно то, что Затулину запрещен въезд также в Азербайджан – за посещение Арцаха и отстаивание его интересов.
Никол предпринимает очередной проазербайджанский шаг, и очередной шаг по сеянию вражды между Арменией и Россией.