Queen-ը թողարկել է 1988 թվականի չթողարկված երգ՝ Ֆրեդի Մերկուրիի վոկալով
Բրիտանական Queen ռոք խումբը թողարկել է «Face It Alone» երգը, որը հիմնված է Ֆրեդի Մերկուրիի 1988 թվականի դեմոձայնագրությանվրա։ Երգը ստեղծվել է այն ժամանակ, երբ երաժիշտներն աշխատում էին «The Miracle» ալբոմի վրա։ Այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։
Հարցազրույցում Queen-ի անդամներ Բրայան Մեյը և Ռոջեր Թեյլորը նշել են, որ չեն հավատում հին ձայնագրությունը վերականգնելու հնարավորությանը, սակայն հաճելիորեն զարմացած են ստացված երգի «հուզիչ» արդյունքից։ «Մենք Ֆրեդիից գտանք մի փոքրիկ գոհար, որի մասին փոքր-ինչ մոռացել էինք: Դա իսկական բացահայտում էր»,-ասել են նրանք։
«Face It Alone» թրեքը կներառվի Queen-ի առաջիկա ալբոմում, որում ունկնդիրներին կներկայացվեն նաև երաժիշտների երկխոսությունների ձայնագրությունները։
Queen խմբի մենակատար Ֆրեդի Մերկուրին մահացել է 1991 թվականի նոյեմբերի 24-ին։ Չնայած դրան՝ թիմը շարունակում է գոյություն ունենալ։ Նոր կազմում, բացի Մեյից ու Թեյլորից, ընդգրկված են Փոլ Ռոջերսն ու Ադամ Լամբերտը։
Բրիտանական Queen ռոք խումբը թողարկել է «Face It Alone» երգը, որը հիմնված է Ֆրեդի Մերկուրիի 1988 թվականի դեմոձայնագրության վրա։ Երգը ստեղծվել է այն ժամանակ, երբ երաժիշտներն աշխատում էին «The Miracle» ալբոմի վրա։ Այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։

«Queen» выпустила неизданную песню 1988 года с вокалом Фредди Меркьюри
Британская рок-группа «Queen» выпустила песню под названием «Face It Alone», основанную на демозаписи Фредди Меркьюри 1988 года. Песня создавалась во время работы музыкантов над альбомом «The Miracle». Об этом сообщает ТАСС.
В интервью участники коллектива «Queen» Брайан Мэй и Роджер Тейлор заявили, что не верили в возможность восстановить старую запись, однако были приятно удивлены «трогательным» результатом получившейся по итогу песни.
«Мы нашли маленькую жемчужину от Фредди, о которой немного забыли. Это было настоящим открытием», – сказали они.
Трек «Face It Alone» войдет в грядущий альбом «Queen», в котором слушателям также представят записи диалогов музыкантов.
Фронтмен «Queen» Фредди Меркьюри умер 24 ноября 1991 года. Несмотря на это, коллектив продолжает существовать. В новый состав, помимо Мэя и Тейлора, входят Пол Роджерс и Адам Ламберт.