Կայծակի հարվածը խաղի ժամանակ սպանել է երկու ֆուտբոլիստի
Կամերունի քաղաքներից մեկում ֆուտբոլային հանդիպումը ողբերգական ավարտ է ունեցել։ Երկու ֆուտբոլիստ կայծակի հարվածից մահացել են խաղի ժամանակ։
Դժբախտ միջադեպը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 12–ին Դուալա քաղաքում։ Ֆուտբոլային ակադեմիայի «Նուսիա» ակումբի թիմը հանդիպել է տեղի թիմերից մեկին։ Խաղի ավարտից քիչ առաջ ուժեղ ամպրոպ է սկսվել։ «Goal.com»–ը գրում է, որ մարզադաշտում մի քանի անգամ կայծակ է հարվածել։
«Նուսիա» ակումբի երկու ֆուտբոլիստներ՝ 17–ամյա պաշտպան Բուբա Ահմադուն և 20–ամյա կիսապաշտպան Էրման Կեպչուն, մահացել են։ Կայծակի հարվածից տուժել են նաև դաշտում գտնվող մյուս ֆուտբոլիստներն ու մրցավարը։

Двоих футболистов убило молнией во время матча
Трагедией обернулся футбольный матч в Камеруне. Два футболиста погибли во время встречи от удара молнии.
Инцидент произошел 12-го сентября в городе Дуала. Команда футбольной академии клуба "Нуссия" встречалась с одной из местных команд. Незадолго до конца встречи началась сильная гроза. В поле стадиона ударило несколько молний, сообщает«Gazeta.ru» со ссылкой на интернет-издание «Goal.com».
Два футболиста "Нуссии" погибли. Тот матч стал последним для 17-летнего защитника Бубы Ахмаду и 20-летнего полузащитника Эрмана Кепчу. Как рассказал президент клуба Жан-Рене Нубисси, когда футболистов привезли в больницу, они были уже мертвы.
От удара молний пострадали и все остальные игроки, которые находились на поле, а также арбитр. Насколько серьезные травмы они получили, неизвестно. В футбольной академии "Нуссии" отменены все тренировки.