Սերժ Սարգսյանը պետական այցով կմեկնի Կիպրոս, այնուհետև՝ Հունաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 17-ին պետական այցով կմեկնի Կիպրոսի Հանրապետություն: Հունվարի 18-ին կմեկնարկի Նախագահ Սարգսյանի պետական այցը Հունաստանի Հանրապետություն:
Կիպրոսի Հանրապետություն այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա երկրի Նախագահ Դեմետրիս Խրիստոֆիասի, Արքեպիսկոպոս Խրիսոստոմոս Երկրորդի, Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի հետ:
Հանրապետության ղեկավարը նաև կմասնակցի հայ-կիպրական գործարար համաժողովի բացմանը:
Կիպրոսում Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այցի վերջին օրը' հունվարի 18-ին, Նախագահը Լառնակա քաղաքում ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին և կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն:
Հունաստանում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Նախագահ Կառլոս Պապուլիասի, Աթենքի և Համայն Հունաստանի Արքեպիսկոպոս Հիերոնիմոս II-ի, Խորհրդարանի նախագահ Ֆիլիպոս Պեցալնիկոսի, Վարչապետ Յորղոս Ա. Պապանդրեուի հետ:
Աթենքում Հանրապետության ղեկավարը կհանդիպի նաև Սփյուռքում գործող ավանդական հայկական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Ավարտելով պետական այցը Հունաստան' Նախագահը հունվարի 20-ին կվերադառնա Երևան:

Состоится официальный визит Сержа Саргсяна на Кипр и в Грецию
17 января президент РА Серж Саргсян с официальным визитом отбудет в Республику Кипр, а 18 января начнется официальный визит С. Саргсяна в Республику Греция.
В рамках визита на Кипр президент РА встретится с президентом Кипра Димитрисом Кристофиасом, главой кипрского парламента Мариосом Гарояном и Архиепископом Христосомосом, а также примет участие в армяно-кипрском бизнес-форуме в Никосии.
На Кипре президент Армении встретится с представителями армянской общины, а в городе Ларнака возложит венок к мемориалу, посвященному памяти жертв Геноцида армян.
В ходе визита в Республику Греция Серж Саргсян проведет встречи с президентом страны Карлосом Папулиасом, спикером парламента Греции Филипосом Пецалникосом, премьер-министром Греции Георгиосом Папандреу и Архиепископом всей Эллады Иеронимом.
В Афинах президент Армении встретится также с представителями действующих в Диаспоре традиционных армянских партий.
По окончании визита, 20 января, С. Саргсян возвратится в Ереван.