Մոսկվայից Երևան մեկնած ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Միներալնիե Վոդիում
«Աերոֆլոտ» ընկերության ինքնաթիռը, որը Երևան էր մեկնել Մոսկվայից, տեխնիկական պատճառներով վայրէջք է կատարել Միներալնիե Վոդիում։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` հղում անելով ընկերության ներկայացուցչին։
Նշվում է, որ թռիչքը կշարունակվի օդանավը փոխարինելուց հետո:
«Սեպտեմբերի 27-ի չվերթի ինքնաթիռը, որը պետք է «Շերեմետևո» օդանավակայանից հասներ Երևան, տեխնիկական պատճառներով վայրէջք է կատարել Միներալնիե Վոդիում»,–ասված է հաղորդագրությունում։
Ըստ աղբյուրի` ուղևորները գտնվում են օդանավակայանի սպասման գոտում և ապահովվում են ավիաընկերության չափանիշներին ու դաշնային ավիացիոն կանոններին համապատասխան:
Միաժամանակ «Baza» տելեգրամյան ալիքը գրում է, որ փոխարինման անհրաժեշտությունն առաջացել է «Աերոֆլոտի» միանգամից երկու օդանավերի լիցենզիայի ժամկետը լրանալու պատճառով:
Ըստ «Baza»-ի՝ խոսքը վերաբերում է SU 7072 և SU 1868 չվերթեր իրականացնող ինքնաթիռներին, որոնք այսօր երեկոյան մեկնել են «Շերեմետևոյից»:
«Օդաչուները թռիչքի ժամանակ են իմացել, որ իրենց օդանավերի լիցենզիան ավարտվել է»,-հայտնել է աղբյուրը:
Արդյունքում երկու ինքնաթիռները ստիպված են եղել վայրէջք կատարել Միներալնիե Վոդիում։

Самолет «Аэрофлота», летевший из Москвы в Ереван, сел в Минводах
Самолет «Аэрофлота», летевший из Москвы в Ереван, совершил посадку в Минеральных Водах по техническим причинам. Об этом со ссылкой на представителя компании сообщает РИА «Новости».
Отмечается, что полет в аэропорт назначения будет продолжен после замены воздушного судна.
Как уточняется, пассажиры находятся в зоне ожидания аэропорта и обеспечиваются в соответствии со стандартами авиакомпании и федеральными авиационными правилами.
Одновременно «Telegram»-канал «Baza» пишет, что заминка произошла из-за истечения срока лицензии сразу у двух бортов «Аэрофлота».
По данным «Baza», речь идeт о рейсах SU 7072 и SU 1868, вылетевших сегодня вечером из Шереметьево.
«Лишь во время подлeта к Армении пилоты самолетов узнали, что у их бортов закончилась лицензия», – пишет источник.
В итоге обоим КВС пришлось запрашивать посадку в Минеральных Водах и приземляться там вместо столицы Армении.