Հայաստանը և Ադրբեջանը մեր բարեկամ երկրներն են. այն, ինչ տեղի է ունենում, մեզ համար անընդունելի է. Ղարիբաշվիլի
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ծավալված զինված հակամարտությունն անհանգստություն է առաջացնում Վրաստանում։ Այս մասին Բեռլինում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, գրում է Regnum-ը։
«Հայաստանը և Ադրբեջանը մեր բարեկամ երկրներն են, և այն, ինչ տեղի է ունենում այս երկրներում, մեզ համար անընդունելի է, և մենք մեծ մտահոգությամբ ենք հետևում այդ իրադարձություններին»,-ասել է Ղարիբաշվիլին։

Армения и Азербайджан – наши дружественные государства, и то, что происходит, для нас неприемлемо – Гарибашвили
Вооружённый конфликт, развернувшийся между Арменией и Азербайджаном, вызывает беспокойство в Грузии. Об этом заявил на пресс-конференции в Берлине грузинский премьер-министр Ираклий Гарибашвили, сообщает ИА «Регнум».
«Армения и Азербайджан – наши дружественные государства, и то, что происходит в этих странах, для нас неприемлемо, и мы с большой тревогой наблюдаем за этими событиями», – сказал Гарибашвили.