Վրաստանը պատրաստ է միջնորդ լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սրված հակամարտությունը լուծելու համար. Կոբախիձե
Վրաստանը պատրաստ է միջնորդ լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սրված հակամարտությունը լուծելու համար: Այս մասին սեպտեմբերի 13-ին լրագրողներին ասել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն, հայտնում է Regnum-ը:
«Մենք չափազանց շահագրգռված ենք դրանում, և եթե Վրաստանը կարողանա որևէ միջնորդ դեր խաղալ, մենք ամեն ինչ կանենք դրան նպաստելու համար»,-ասել է կուսակցության նախագահը:

Грузия выразила готовность посредничать в прекращении конфликта между Арменией и Азербайджаном – Ираклий Кобахидзе
Грузия крайне заинтересована в прекращении вооруженного конфликта между Арменией и Азербайджаном и готова сыграть посредническую роль, заявил во вторник на брифинге председатель правящей партии «Грузинская мечта» Ираклий Кобахидзе.
Он отметил, что «главной задачей для всех является прекращение вооруженного конфликта». Грузия всячески будет этому способствовать, добавил Кобахидзе.