Իսրայելը կաջակցի հայերին Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործում
Իսրայելի արտգործնախարար Ավիգդոր Լիբերմանը որոշում է կայացրել մի շարք կոշտ միջոցներ ձեռնարկել Թուրքիայի դեմ՝ Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի կողմից իրականացվող հակաիսրայելական գործողություններին ի պատասխան։
Այդ քայլերից մեկը հայերի ու քրդերի հետ համագործակցությունն է։ Իսրայելի ԱԳՆ ղեկավարը որոշել է այս ամիս ԱՄՆ կատարվելիք այցի ժամանակ հանդիպել հայկական լոբբիի առաջնորդներին ու առաջարկելու է ԱՄՆ Կոնգրեսում  համագործակցել ընդդեմ թուրքերի։
–Այս քայլը կարող է նպաստել Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման խթանմանը,–գրում է պարբերականը։
Լիբերմանը նաև նախապատրաստվում է հանդիպումներ ունենալ Եվրոպայի «Քրդական բանվորական կուսակցության» առաջնորդներին, որպեսզի համագործակցի ու աջակցի նրանց ցանկացած ասպարեզում։ Այդ հանդիպումների ընթացքում քրդերը կարող են ռազմական աջակցություն խնդրել զինավարժությունների և զենքի մատակարարման տեսքով։

Израиль поддержит армян в вопросе признания Геноцида
Глава МИД Изариля Авигдор Либерман решил не оставлять без ответа нападки Реджепа Эрдогана на Израиль. Среди возможных ответных действий в первую очередь выделяется "сотрудничество с армянами", отмечает израильское издание "Едиот Ахронот".
"В ходе визита в США в этом месяце ожидается встреча министра иностранных дел с главами армянского лобби..., и что он предложит им сотрудничество против турок в Конгрессе. Это может означать поддержку Израиля в вопросе международного признания Геноцида армян, что нанесет очень сильный удар по Турции», - сообщает издание.
Кроме того, по плану Либермана следует установление связей с лидерами курдской эмиграции с той же целью – оказания им помощи в конфронтации с турками. "Либерман планирует не таясь назначить встречи с главами курдского подполья в Европе с целью "сотрудничества с ними и их укрепления во всех сферах, которые только можно представить", - отмечает издание.