Մայքլ Ջեքսոնը դեղորայք գնելու համար 19 կեղծ փաստաթուղթ է օգտագործել
Փոփի արքա Մայքլ Ջեքսոնը, կախվածություն առաջացնող թմրանյութեր գնելու համար ինքնությունը կեղծող 19 փաստաթուղթ է օգտագործել, հայտնում է New York Post-ը`հղում տալով TMZ Investigates. Who Really Killed Michael Jackson նոր վավերագրական ֆիլմին:
«Մայքլը մեծապես պատասխանատու է իր մահվան համար, սակայն բժշկական համայնքը, անշուշտ, մեծ օգնություն է ցուցաբերել նրան»,-ասվում է Ջեքսոնի պլաստիկ վիրաբույժ Հարի Գլասմանի տարածած հայտարարության մեջ:
Ֆիլմում նշվում է, որ, հակառակ նրան, որ Մայքլ Ջեքսոնի մահվան համար մեղադրվում էր բժիշկ Ջեքսոն Կոնրադ Մյուրեյին, ով պարբերաբար նրան պրոպոֆոլ էր տալիս, ամեն ինչ շատ ավելի բարդ էր:
«Բժիշկ Մյուրեյը Ջեքսոնի անկողնու մոտ էր նրա պահին»,-ասել է Լոս Անջելեսի ոստիկանության հետախույզ Օռլանդո Մարտինեսը և հավելել, որ Ջեքսոնը երկար տարիներ գիտակցված դեպի մահն է գնացել, այդ թվում`բժիշկների թողտվության պատճառով, որոնց նա դիմել էր:

Майкл Джексон использовал 19 поддельных документов для покупки медицинских препаратов
У короля поп-музыки Майкла Джексона было 19 поддельных личностей, на чьё имя выписывались рецепты для покупки вызывающих привыкание медицинских препаратов. Об этом говорится в новом документальном фильме «TMZ расследует: кто на самом деле убил Майкла Джексона», отрывки из которого цитирует «New York Post».
«Майкл в значительной степени ответственен за свою собственную кончину, но медицинское сообщество, безусловно, оказало ему большую помощь», – заявил пластический хирург Джексона Гарри Глассман.
Отмечается, что хотя в смерти артиста обвинили врача Джексона Конрада Мюррейя, который регулярно давал ему пропофол, все намного сложнее.
«Доктор Мюррей просто был у постели Джексона, когда тот умер», – заявил детектив полиции Лос-Анджелеса Орландо Мартинес. Он добавил, что артист долгие годы шёл к своей смерти – в том числе из-за попустительства медиков, к которым обращался.