Ականազերծման աշխատանքների ժամանակ ադրբեջանցին պայթել է ականի վրա
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Քաշաթաղի շրջանում ականազերծման աշխատանքների ժամանակ ադրբեջանցին պայթել է ականի վրա, տեղեկությունը հայտնում է Sputnik Ադրբեջանը` հղում անելով ականազերծման գործակալությունը (ANAMA):
Հակահետևակային ականի պայթյունի հետևանքով Նաջմեդն Հուսեյնովը թեթև մարմնական վնասվածքներ է ստացել։ Պայթյունի հետևանքով սատկել է Դինա անունով սակրավոր շունը։
Նշվում է, որ ANAMA-ն մտադիր է հետաքննել միջադեպը։
Հիշեցնենք` 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում ականի պայթյունի 224 դեպք է գրանցվել, ինչի հետևանքով մահացել է 39 քաղաքացիական անձ և զինծառայող:

Азербайджанский сапер получил ранения, подорвавшись на мине в Карабахе
Азербайджанский сапер получил ранения при разминировании в Кашатагском районе Нагорного Карабаха, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на Агентство по разминированию (ANAMA).
Из-за взрыва противопехотной мины, легкие ранения получил Наджмеддин Гусейнов, погибла собака-сапер по кличке «Дина».
ANAMA намерено расследовать происшествие. Всего после окончания войны на территории Нагорного Карабаха зафиксировано 224 случая подрыва на мине, в результате погибли 39 гражданских лиц и военнослужащих.