Ռոնալդուն վճռական է տրամադրված․ «Մանչեսթեր Յունայթեդից» կհեռանա
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» 37-ամյա պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն վճռական է տրամադրված և իր գործակալ Ժորժե Մենդեշի հետ կանի հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի մինչև Պրեմիեր լիգայի մրցաշրջանի մեկնարկը հեռանա հոլանդացի Էրիկ տեն Հագի գլխավորած թիմից, հաղորդում է իսպանական AS-ը։
Ռոնալդուի ծառայություններից հրաժարվել են «Բարսելոնան», «Աթլետիկոն», «Չելսին», «Բավարիան»։ Իտալական «Նապոլիի» և պորտուգալական «Սպորտինգի» տարբերակները դեռ վերջնական չեն բացառվել։
«Մանչեսթեր Յունայթեդն» Անգլիայի առաջնության մեկնարկային տուրում օգոստոսի 7-ին կմրցի «Բրայթոնի» հետ։
Ռոնալդուի պայմանագիրը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ նախատեսված է մինչև հաջորդ մրցաշրջանի ավարտը։

Криштиану Роналду намерен покинуть «Манчестер Юнайтед»
Капитан сборной Португалии Криштиану Роналду хочет уйти из «Манчестер Юнайтед» до 7 августа – начала сезона в английской премьер-лиги. Футболист попросил своего агента Жоржи Мендеша подыскать новую команду.
Криштиану Роналду не хотел бы начинать сезон в одном клубе, а продолжать в другом, сообщает «Sport 24». Поэтому он хотел бы осуществить переход до начала чемпионата. Однако пока конкретных предложений 37-летний футболист не получал.
Португалец вернулся в «Манчестер Юнайтед» в августе прошлого года после 12-летнего перерыва. Но после сезона, проведенного в Манчестере, Криштиану Роналду изъявил желание сменить команду. Роналду пропустил большую часть предсезонки, но участвовал в контрольном матче с испанским «Райо Вальекано».