Նարեկ Մանթաշյանը սրտի հետ կապված խնդիրներով շտապ օգնության բրիգադի կողմից տեղափոխվել է հիվանդանոց
Հենց նոր Վարդաշեն ՔԿՀ-ից տեղեկացրեցին, որ Նարեկ Մանթաշյանը սրտի հետ կապված խնդիրներով շտապ օգնության բրիգադի կողմից տեղափոխվել է հիվանդանոց: Այս խնդիրը հետևանքն է շաքարային դիաբետի չափազանց բարձր ցուցանիշի (20-28, ինսուլինային կախվածությունը օրեկան 100 մգ):
Այս իշխանությունները հասկանալով, որ ջուր քրեական գործերով այլևս անհնար է անձանց պահել անազատության մեջ՝ անում են իրավիճակից բխող ամեն ինչ, որ քաղբանտարկյալները մահանան: Դատավոր Ֆարխոյանն էլ շուրջ մեկ ամիս ժամանակ չգտավ, որպեսզի շտապ նիստ գումարի և քննարկի կալանավորման հետ անհամատեղելիությունը պարզելու միջնորդությունը, իսկ պետությունը ակնհայտորեն տապալում է Ն. Մանթաշյանի առողջության պահպանման գործառույթը: ՔԿՀ վարչակազմը և բժիշկները եղած ռեսուրսներով անում են ամեն ինչ, բայց այդ ամենը բավարար չէ անձի առողջությունը պահպանելու համար, քանի որ չունեն համապատասխան միջոցներ:

Нарек Манташян с проблемами с сердцем доставлен в больницу – адвокат
Только что из УИУ «Вардашен» сообщили, что бригада скорой помощи доставила Нарека Манташяна в больницу с проблемами с сердцем. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил адвокат Александр Кочубаев.
«Эта проблема является следствием чрезвычайно высокого уровня показателя диабета (20-28, зависимость от инсулина 100 мг в день). Понимая, что держать людей в тюрьмах по надуманным уголовным делам уже невозможно, эти власти делают все возможное, чтобы политзаключенные умирали. Судья Фархоян за месяц так и не удосужился созвать экстренное заседание и обсудить ходатайство о выяснении несовместимости с содержанием под стражей, а государство очевидным образом нарушает право Н. Манташяна на сохранение здоровья. Администрация УИУ и врачи делают все, что в их силах, но этого недостаточно для сохранения здоровья человека, потому что у них нет соответствующих средств», – написал Кочубаев.