Ինչպես է նիկոլական իշխանությունը տանջում «հպարտ քաղաքացուն»
Երբ սրանք նոր էին գալիս իշխանության, ՀՀ քաղաքացուն տվեցին հպարտ որակումը։ Ասում էին, թե Հայաստանում 3 միլիոն վարչապետ կա։ Ասում էին նաև, որ իրենք բարեփոխելու են նրանց կյանքը և ծառայելու են քաղաքացուն։
Իրականությունը լրիվ այլ է։ Քաղաքացին չի կարող հպարտ լինել 44-օրյա պատերազմի արդյունքներից հետո։ Թշնամու կոշիկը լիզող պետության ղեկավար ունեցող քաղաքացին ցանկացած պարագայում չի կարող հպարտանալ այդ ամենով։
Աշխարհում մեզ հիմա լավագույն դեպքում խղճում են, իսկ հիմնականում՝ արհամարհում։ Նիկոլը ՀՀ քաղաքացուն դարձրեց պարտված երկրի քաղաքացի։ Հպարտություն այս պայմաններում, բնականաբար, չի կարող լինել։
ՀՀ քաղաքացու հպարտությունն ու արժանապատվությունը երկրի ներսում նսեմացվում է նաև առանձին դետալներով, մասնավորապես՝ անձնագրային բաժիններում, կադաստրում և պետություն-քաղաքացի շփման այլ հիմնարկներում։
Քաղաքացին ժամերով կամ օրերով հերթի մեջ է հայտնվում այս ամառվա տապին։ Հատկապես խայտառակ վիճակ է անձնագրային բաժիններում։ Այդտեղ հպարտ քաղաքացին կարող է ուշագնաց լինել հերթերի մեջ և նվաստանալ։ Իշխանությունը ոչ մի քայլ չի ձեռնարկում քաղաքակիրթ սպասարկում ապահովելու համար։
Ահա սա՛ է նիկոլական իշխանության իրական դեմքը։ Իրենք ձեռքները մտցրել են պետբյուջեի մեջ ու չեն հանում այնտեղից, իսկ ՀՀ քաղաքացուն կոչում են հպարտ, բայց նվաստացնում են պետության հետ հարաբերություններում և ամբողջ աշխարհում։

Как николовская власть мучает «гордого гражданина»
Когда они только приходили к власти, провозгласили гражданина РА гордым. Говорили, что в Армении 3 миллиона премьеров. Обещали также улучшить их жизнь и служить гражданину.
В реальности же всё иначе. После 44-дневной войны гражданин не может быть гордым. Гражданин, у которого руководитель государства лижет ботинки врага, не может гордиться этим состоянием.
В мире нас сейчас, как минимум, жалеют, а в реальности – игнорируют. Никол превратил гражданина РА в гражданина проигравшей страны. Гордости в этих условиях, естественно, не бывает.
Гордость и чувство достоинства гражданина РА внутри страны уничижается также отдельными деталями, в частности, в паспортно-визовых управлениях, в кадастре и в других учреждениях, связанных с общением государство-гражданин.
Гражданин вынужден часами, а то и днями простаивать в очередях, к тому же в эту летнюю жару. Особенно позорная ситуация в паспортных-визовых отделениях. Здесь гордый гражданин может упасть в очереди в обморок и быть униженным. Для цивилизованного обслуживания власть не предпринимает никаких шагов.
Таково реальное лицо николовской власти. Они запустили руку в госбюджет и не вынимают ее оттуда, а гражданина провозглашают гордым, но унижают в отношениях с государством и по всему миру.