Բրազիլիայում ընտրություններից առաջ գնդակահարել են ընդդիմադիր կուսակցության ներկայացուցչին
Բրազիլիայում ընտրություններից առաջ գնդակահարել են ընդդիմադիր Աշխատավորական կուսակցության ներկայացուցչին։ Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
Աշխատավորական կուսակցության ներկայացուցիչ Մարսելո Արուդան իր ծննդյան տարեդարձն էր նշում Ֆոս դե Իգուասու քաղաքում, երբ գործող նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուին իր աջակցությունը հայտնած Խորխե Խոսե դա Ռոչա Գուարանիան գնդակահարել է նրան։ Արուդան պատասխան կրակ է բացել և սպանել է հարձակվողին։
Գործակալության տվյալներով՝ տղամարդկանց մահը կարող է վատ նախանշան լինել հոկտեմբերին կայանալիք ընտրություններից առաջ, որոնք արդեն իսկ խոստանում են բավական լարված լինել։ Աշխատավորական կուսակցությունից նախագահի թեկնածուն է երկրի նախկին նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան է, որը ներկայում հարցումների արդյունքում առաջ է անցել գործող նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուից։

В Бразилии перед выборами застрелили представителя оппозиционной партии
В Бразилии перед выборами застрелили представителя оппозиционной Рабочей партии, сообщает «Reuters».
Представитель Рабочей партии Марсело Арруда праздновал свой день рождения в городе Фос-де-Игуасу, штат Парана, на юге страны, когда его застрелил Хорхе Хосе да Роча Гуаранью, заявивший о поддержке действующего президента Жаира Болсонару. Арруда выстрелил в ответ и успел убить нападавшего.
По информации агентства, смерть двух мужчин может стать плохим предзнаменованием перед предстоящими в октябре выборами, которые обещают стать очень напряженными. Бывший президент Луис Инасиу Лула да Силва является кандидатом в президенты от Рабочей партии и в настоящее время опережает в опросах Болсонару.