Ըմբիշ Լյովա Գևորգյանը՝Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության հաղթող. Հայաստանը երկրորդն է թիմային հաշվարկում
Հռոմում ավարտված ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունում 125 կգ քաշային Լյովա Գևորգյանը ոսկե մեդալ է նվաճել՝ եզրափակչում 13-2 հաշվով հաղթելով Վրաստանի ներկայացուցիչ Մերաբ Սուլեյմանաշվիլիին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ, 61 կգ քաշային Հայկ Աբրահամյանն էլ բրոնզե մեդալ է նվաճել՝ 3-րդ տեղի համար պայքարում 8-3 հաշվով առավելության հասնելով Ռումինիայի ներկայացուցչի նկատմամբ։

Борец Лева Геворгян – победитель молодежного чемпионата Европы: Армения на втором месте в общекомандном зачете
Лева Геворгян завоевал золотую медаль на завершившемся в Риме чемпионате Европы по вольной борьбе до 20 лет, победив в финале Мераба Сулейманашвили из Грузии со счетом 13-2.
Как сообщает «Арменпресс», другой представитель Армении, Айк Абрамян (61 кг), завоевал бронзовую медаль, обыграв в борьбе за 3-е место представителя Румынии со счетом 8-3.