Նիկոլ Փաշինյանի «ժողովրդավարության բաստիոնը» և «ժողովրդավարության բարձրագույն լիգան»
Ռուբեն Վարդազարյանի ու Գագիկ Ջհանգիրյանի խոսակցության հրապարակայնացումից հետո վերջինս առնվազն պետք է հրաժարական տա։ Պետք է քրեական գործեր հարուցվեն։ Բայց դե ումից ենք ինչ պահանջում։
Ջհանգիրյանը նոր բան չի բացահայտել։ Մենք գիտեինք, որ Նիկոլ Փաշինյանը դատաիրավական համակարգը սարքել է գրպանային, արդարադատությունը՝ զանգովի։ Ջհանգիրյանն ընդամենը դետալներն է բացահայտել։
Եթե պետության ղեկավարի հակասահմանադրական ու հանցավոր կոչով դատարաններ են շրջափակվում, ապա զարմանալի չէ, որ Նիկոլի նշանակած ԲԴԽ նախագահ Ջհանգիրյանը պետք է սեղանի շուրջ որոշումներ կայացնի դատաիրավական համակարգի վերաբերյալ ու մաֆիոզի բառապաշարով խոսի։
Սա՛ է «ժողովրդավարության բարձրագույն լիգայում» հանդես գալու իրական դեմքը։ Ջհանգիրյանն իր ողջույններն է հղել ժողովրդավարության դրոշակ ծածանող տարբեր կառույցներին, պետություններին ու ՀՀ–ում ներկայացված դեսպաններին, որոնք հանուն հակառուսական ու պրոթուրքական գծի՝ հիացած են Նիկոլ Փաշինյանով։
Հ․Գ․ Ջհանգիրյանը սկանդալային ձայնագրության մեջ խոստովանում է, որ ինքն ապօրինություններ է անում ու արդարադատությունը սարքում «զանգովի», որպեսզի Ռոբերտ Քոչարյանը չվերադառնա իշխանության։ Այսինքն՝ խոստովանում է, որ իրենք ամեն ինչ սարքովի են անում՝ դա «արդարացնելով» Քոչարյանի գործոնով։

«Бастион демократии» и «высшая лига демократии» Никола Пашиняна
После публикации аудиозаписи разговора Рубена Вардазаряна и Гагика Джангиряна последний должен как минимум подать в отставку. Должны быть возбуждены уголовные дела. Хотя, было бы с кого требовать.
Ничего нового Джангирян не раскрыл. Мы знали, что Никол Пашинян превратил судебно-правовую систему в свою карманную, а правосудие при нем отправляется по соответствующему звонку. Джангирян всего лишь раскрыл детали.
Если по антиконституционному и преступному призыву главы государства блокируются здания судов, то неудивительно, что назначенный Николом главой Высшего судебного совета Джангирян должен принимать за столом решения касательно судебно-правовой системы и разговаривать в лексиконе мафиози.
Таково реальное лицо выступления в «высшей лиге демократии». Джангирян направил свои приветствия развевающим знамя демократии различным структурам, государствам и работающим в РА послам, которые во имя антироссийской и протурецкой линии восхищены Николом Пашиняном.
P.S. В скандальной аудиозаписи Джангирян признается, что чинит беззакония и вершит правосудие «по звонку», чтобы Роберт Кочарян не вернулся во власть. То есть признается, что они всё фабрикуют, «оправдывая» это фактором Кочаряна.