Կոալիցիան հանդես կգա համապատասխան գնահատականով
Մեկնաբանելով երկխոսությունն առկախելու Հայ ազգային կոնգրեսի քայլը՝ կոալիցիոն աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչ Գագիկ Մինասյանը «7օր»–ին ասել է, որ ՀԱԿ–ի իրենց գործընկերները ոչ հավասարակշռված որոշում են կայացրել:
–Նրանք փորձում են քաղաքական գործընթացները կապել իրավական հարթության մեջ ընթացող գործընթացներին,-նկատել է Գ. Մինասյանը՝ հավելելով, որ դա հնարավոր չէ որևէ տրամաբանության մեջ տեղավորել:
Կոալիցիայի աշխատանքային խմբի ղեկավար Դավիթ Հարությունյանն էլ նշել է, որ իրենք կքննարկեն ՀԱԿ–ի քայլը և հանդես կգան համապատասխան գնահատականով։

Коалиция выступит с соответствующими оценками
Комментируя решение АНК приостановить свое участие в диалоге с властями из-за отказа выпустить на свободу активиста АНК Тиграна Аракеляна, член коалиционной рабочей группы Гагик Минасян заявил «7or», что их партнеры  - члены АНК- приняли невзвешенное решение.
«Они пытаются связать политические процессы с процессами, происходящими в юридической плоскости», - отметил он, добавив, что это не умещается в логические рамки.
В свою очередь, глава коалиционной рабочей группы Давид Арутюнян отметил, что они обсудят это решение АНК и выступят с соответствующими оценками.