Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայի ու Բրյուսելի արանքում ֆուտբոլի գնդակի է վերածել Հայաստանը. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Ընդդիմադիր պատգամավոր, «Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը Sputnik Արմենիայի եթերում անդրադարձել է արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցում ներկայիս իշխանության գործունեությանը, արտաքին քաղաքականության մեջ գրանցված ձախողումներին, ինչպես նաև ներքաղաքական վերջին զարգացումներին։
Նրա համոզմամբ` Նիկոլ Փաշինյանի հակասական ու իրարամերժ քաղաքականության արդյունքում Հայաստանը դարձել է կռվախնձոր և աշխարհաքաղաքական մրցակցության թատերաբեմ, ինչն ամենահանցավոր արարքն է պետության հանդեպ։

Никол Пашинян превратил Армению в футбольный мяч между Москвой и Брюсселем – Андраник Теванян (видео)
Оппозиционный депутат, директор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян в эфире «Sputnik Армения» обратился к деятельности действующей власти в вопросе урегулирования проблемы Арцаха, к ее провалам во внешней политике, а также к последним внутриполитическим развитиям в стране.
По его словам, в результате противоречивой и взаимоисключающей политики Никола Пашиняна Армения превратилась в яблоко раздора и арену геополитического противостояния, что является самым преступным шагом в отношении государства.