Քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Իսրայելի միջև
Օգոստոսի 22-23-ը Երեւանում կայացավ հայ-իսրայելյան քաղաքական խորհրդակցությունների հերթական փուլը, որը վարեցին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը և Իսրայելի ԱԳՆ քաղաքական տնօրեն Փինխաս Ավիվին։
Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվեցին Հայաստան-Իսրայել համագործակցությանը վերաբերող խնդիրներ, մերձավորարևելյան ու հարավկովկասյան տարածաշրջաններում տեղի ունեցող զարգացումները, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Օգոստոսի 23-ին իսրայելյան պատվիրակությունն այցելեց Մայր Աթոռ սբ. Էջմիածին և հանդիպում ունեցավ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ հետ, այնուհետև պատվիրակության անդամներն այցելեցին Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հուշարձան և թանգարան։

В Ереване состоялись политические консультации между Арменией и Израилем
22-23 августа в Ереване состоялся очередной раунд армяно-израильских политических консультаций, который провели заместитель министра иностранных дел РА Арман Киракосян и политический директор МИД Израиля Пинхас Авиви.
В ходе консультаций были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между двумя странами, развитие событий на Ближнем Востоке и Южном Кавказе.
23 августа израильская делегация посетила Эчмиадзин, где встретилась с Католикосом всех армян Гарегином II. В тот же день члены делегации посетили Мемориал жертвам Геноцида армян в Османской Турции.