ՌԴ հարավում փակ երկնքի ռեժիմը երկարացվել է մինչև մարտի 26-ը. ՏԱՍՍ
Ռուսաստանի Դաշնության ավիացիոն իշխանությունները մինչև մարտի 26-ը երկարաձգել են քաղաքացիական օդանավերի թռիչքների արգելքը Ռուսաստանի հարավում գտնվող օդային տարածքի մի մասով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է տրանսպորտի նախարարության աղբյուրը։
Փետրվարի 24-ից Ռուսաստանը փակել է երկրի հարավում իր օդային տարածքի մի մասը քաղաքացիական ինքնաթիռների համար՝ Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողության համատեքստում։
Սահմանափակումը մի քանի անգամ երկարացվել է։ Ուղևորներին քաղաքներ, որտեղ փակ են օդանավակայանները, տեղափոխելու համար ռուսական ավիաընկերություններին առաջարկվում է փոխադրումներ կազմակերպել այլընտրանքային երթուղիներով՝ օգտագործելով Սոչիի, Վոլգոգրադի, Միներալնիե Վոդիի, Ստավրոպոլի և Մոսկվայի օդանավակայանները:

Режим закрытого неба на юге России продлили до 26 марта
Авиавласти РФ продлили запрет на перелеты гражданских судов в части воздушного пространства на юге России до 26 марта. Об этом ТАСС сообщил источник в Минтрансе. Также информацию подтвердили в Росавиации.
«Продлили до 26 марта», – скаал собеседник агентства.
Полеты временно ограничены в аэропорты: Анапа, Белгород, Брянск, Воронеж, Геленджик, Краснодар, Курск, Липецк, Ростов-на-Дону, Симферополь, Элиста, отмечается в сообщении Росавиации. Аэропорты на юге России останутся закрытыми до 03:45 мск 26 марта, уточнили в ведомстве.
С 24 февраля Россия закрыла часть своего воздушного пространства на юге страны для гражданских самолетов в условиях проведения специальной военной операции на территории Украины. Ограничение продлевалось несколько раз, текущее действовало до 20 марта. Для организации перевозки пассажиров в города, где закрыты аэропорты, российским авиакомпаниям рекомендовано организовать перевозку по альтернативным маршрутам, используя аэропорты Сочи, Волгограда, Минеральных Вод, Ставрополя и Москвы.