ՌԴ-ն պատրաստ է աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացին. Զախարովա
Ռուսաստանը ողջունում է խաղաղ պայմանագրի նախապատրաստմանը ձեռնամուխ լինելու Հայաստանի և Ադրբեջանի պատրաստակամությունը և պատրաստ է աջակցել բանակցային գործընթացին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Մենք ողջունում ենք խաղաղ պայմանագրի նախապատրաստմանը ձեռնամուխ լինելու Հայաստանի և Ադրբեջանի պատրաստակամությունը և հաստատում ենք մեր տրամադրվածությունը` աջակցություն ցուցաբերել բանակցային գործընթացին»,-ասել է Զախարովան ճեպազրույցի ժամանակ:
Նա հավելել է, որ դեռ վաղաժամ է խոսել խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ժամկետների մասին:

Россия готова содействовать переговорному процессу между Арменией и Азербайджаном – Мария Захарова
Россия приветствует готовность Азербайджана и Армении начать подготовку подписания мирного соглашения и готова поддержать переговорный процесс. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Мы приветствуем готовность Армении и Азербайджана приступить к подготовке мирного договора и подтверждаем наш настрой оказать содействие переговорному процессу», – сказала Захарова на брифинге.
Она добавила, что пока рано говорить о сроках подписания мирного договора.