Ադրբեջանի կողմից գնդակոծվել է Նախիջևանիկ համայնքի տարածքում գտնվող գյուղտեխնիկան. ԱՀ դատախազություն (տեսանյութ)
2022թ․ մարտի 9-ի երեկոյան ժամերից մինչև 10-ի առավոտն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից գնդակոծվել ու վնասվել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ համայնքի վարչական տարածքում գտնվող այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելուց հետո հողօգտագործողի կողմից դաշտում կայանված տրակտորը:
Այս մասին հայտնում են Արցախի գլխավոր դատախազությունից։
Այս պահին միջոցներ են ձեռնարկվում գյուղատնտեսական տեխնիկան դեպքի վայրի վտանգավոր հատվածից հեռացնելու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, որ երեկվանից ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել ինչպես Արցախի, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետության սահմանների ուղղությամբ։

ВС Азербайджана обстреляли сельскохозяйственную технику в селе Нахиджеваник (видео)
Азербайджанские ВС обстреляли трактор, припаркованный на административной территории общины Нахиджеваник Аскеранского района Республики Арцах. Об этом сообщает прокуратура Арцаха.
«Трактор, припаркованный землепользователем после проведения сельскохозяйственных работ в саду, расположенном на административной территории общины Нахиджеваник Аскеранского района Республики Арцах, с вечера 9-го марта до утра 10-го марта был обстрелян и поврежден азербайджанскими вооруженными силами.
В настоящее время на месте происшествия принимаются меры по выводу сельскохозяйственной техники из опасной зоны», – отмечается в сообщении.