Ադրբեջանցի պատգամավորները պատմել են «Իրևանում» իրենց զբոսանքների մասին
Ադրբեջանցի պատգամավորներին, ում թույլ էին տվել այցելել Երեւան՝ Եվրանեսթի նիստին մասնակցելու համար, հաջողվել է երկու օրում ցույց տալ իրենց լկտիությունը:
Այդպես, այցելելով Երեւանի իրանական «Կապույտ մզկիթը»՝ տնտեսական քաղաքականության, արդյունաբերության եւ ձեռներեցության խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Թահիր Միրկիշիլին սոցցանցի իր միկրոբլոգում հույս է հայտնել, որ «իրական տերերը շուտով կկարողանան իրենց աղոթքներն անել այս մզկիթում»։
Ապա Միրկիշիլին այցելել է Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակին նվիրված Հաղթանակի զբոսայգի եւ լուսանկարվել մարտական ​​տանկի ֆոնին։ Իր էջին նա իրադարձությունն այսպես է նկարագրել. «Չնայած տանկը հին է, բայց շատ հուսալի տեխնիկա է։ (1941-1945 թթ. զբոսայգի Իրեւանում)»:

Азербайджанские депутаты рассказывают о прогулках по «Иревану»
Азербайджанские депутаты, которым позволили побывать в Ереване для участия в заседании «Евронест», ухитрились за два дня показать свою наглость.
Так, посетив иранскую «Голубую мечеть» в Ереване, председатель парламентского комитета по экономической политике, промышленности и предпринимательству Таир Миркишили в своем аккаунте в социальной сети понадеялся, что «истинные хозяева вскоре смогут совершать свои молитвы в этой мечети».
Затем Миркишили посетил парк Победы, посвященный победе в Великой Отечественной войне, и запечатлелся на фоне боевого танка. В своем аккаунте событие он описал так: «Хоть танк и старый, но это очень надежная техника. (парк 1941-1945 гг. в Иреване)».