Էրդողանն Ալիևի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունները և «ռուս-ուկրաինական ճգնաժամը»
Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Իլհամ Ալիևըչորեքշաբթի հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում, մասնավորապես, քննարկվել է «Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև ճգնաժամը», փոխանցում է ТАСС-ը:
«Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդման հարցերը, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրները, հատկապես՝ Հայաստանի հետ հարաբերությունները, ինչպես նաև ռուս-ուկրաինական ճգնաժամը»,-լրագրողներին հայտնել են Էրդողանի գրասենյակից։
Մինչդեռ Ռուսաստանը բազմիցս ընդգծել է, որ ներուկրաինական հակամարտության կողմ չի հանդիսանում։
Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Իլհամ Ալիևը չորեքշաբթի հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում, մասնավորապես, քննարկվել է «Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև ճգնաժամը», փոխանցում է ТАСС-ը:

Эрдоган обсудил с Алиевым отношения с Арменией и «кризис между Россией и Украиной»
Президенты Турции и Азербайджана Реджеп Тайип Эрдоган и Ильхам Алиев провели в среду телефонные переговоры, в ходе которых, в частности, обсудили «кризис между Россией и Украиной», передает ТАСС.
«В ходе переговоры обсуждались вопросы усиления сотрудничества между Турцией и Азербайджаном, а также региональные проблемы, особенно отношения с Арменией, а также российско-украинский кризис», – сказали журналистам в канцелярии Эрдогана.
Между тем Россия неоднократно подчеркивала, что не является стороной внутриукраинского конфликта.