Պաշտպանության նախարարության քննչական վարչությունից «Ազատություն» ռադիոկայանին փոխանցել են, որ նոյեմբերի լույս 18-ի գիշերը Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակի զորամասում հրազենային վիրավորումից մահացել է ժամկետային զինծառայող Ռոբերտ Ավետիսյանը:
Ռոբերտ Ավետիսյանը 23 տարեկան էր, զորակոչված էր Արմավիրի զինկոմիսարիատից:
Պաշտպանության նախարարության քննչական ծառայության փոխանցմամբ՝ դեպքի առիթով հարուցվել է քրեական գործ: Առայժմ չի հաղորդվում, թե Քրեական օրենսգրքի ո՞ր հոդվածի հատկանիշներով է գործը հարուցված, և կա՞ն արդյոք կասկածյալներ ու ձերբակալվածներ:
Հերթական միջադեպը բանակում

Как сообщили радиостанции «Азатутюн» из Следственного управления Министерства обороны Армении, в ночь на 18 ноября в воинской части города Чамбарак Гегаркуникской области РА от огнестрельных ранений скончался военнослужащий срочной службы Роберт Аветисян.
Роберту Аветисяну было 23 года. Он был призван военным комиссариатом города Армавир.
По сообщению следственной службы Минобороны, по факту возбуждено уголовное дело. Пока не сообщается, по признакам какой именно статьи Уголовного кодекса возбуждено дело и есть ли уже подозреваемые и задержанные.
Очередной инцидент в армии