«Եթե Բաքուն Երևանը, Զանգեզուրն ու Սևանն է ուզում, ապա մենք ինչի՞ շուրջ ենք բանակցում»․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
«Շուշիի հռչակագրի» մեր արձագանքի անհրաժեշտությունը, 44–օրյա պատերազմի թեմայով քննիչ հանձնաժողովի իրական նպատակը, «մեխի գլուխ» նախագահի «ընտրությանը» չմասնակցելու մոտիվացիան։
Այս թեմաներից է հիմնականում խոսել պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը՝ «5–րդ ալիքի» տաղավարում։

Андраник Теванян: «Если Баку хочет Ереван, Зангезур и Севан, то вокруг чего мы переговариваемся?» (видео)
Гостем очередного выпуска программы «Интервью» на ТВ5 стал депутат НС Андраник Теванян.
Главными темами обсуждения стали необходимость нашей реакции на «Шушинскую декларацию», реальные цели комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны, мотивация отказа от участия в «выборах» президента РА.