Մարտունու շրջանում ավտոբուս է շրջվել․ 13 տուժածներից 11-ը Թուրքիայի քաղաքացիներ են
Արցախի Մարտունու շրջանում թուրքական ընկերության աշխատակիցները վթարի են ենթարկվել, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Վթարը տեղի է ունեցել 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքում։
Վթարի հետևանքով տուժել է 13 մարդ, որոնցից 11-ը Թուրքիայի քաղաքացիներ են։ Տուժածներից երկուսը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց վիճակը գնահատվում է ծանր։ Մնացած 9 տուժածների վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։
Հաղորդվում է նաև, որ ավտոբուսը պատկանում է թուրքական ընկերությանը, որը կառուցում է Վարանդա-Շուշի ճանապարհը:

В Мартунинском районе Арцаха перевернулся автобус с гражданами Турции
Сотрудники турецкой компании попали в ДТП в Мартунинском районе Арцаха, сообщают азербайджанские СМИ. Авария произошла на территории, подконтрольной Азербайджану.
Всего в ДТП пострадали 13 человек, 11 из них – граждане Турции. Двое из пострадавших находятся в реанимации, их состояние оценивается как тяжелое. Состояние остальных 9 человек оценивается как средней тяжести.
Сообщается, что автобус принадлежит турецкой компании, которая ведет строительство дороги Варанда-Шуши.