ԱՄՆ բնակիչը սպանել է իր ընկերոջը կոնֆլիկտի ընթացքում, որը ծագել էր մայոնեզի պատճառով, հաղորդում է Gazeta-ն՝ հղում անելով Mirror-ին:
ԶԼՄ-ների տեղեկատվությամբ՝ Քրիստոֆեր Էրլբահերը, գտնվելով մեքենայի ղեկին, մի քանի անգամ վրաերթի է ենթարկել իր ընկերոջը՝ Քալեբ Սոլբերգին Այովա նահանգում՝ սրճարանի մերձակայքում: Նախքան այդ միջադեպը ընկերները ոգելից խմիչք էին ըմպում բարում, սակայն ամեն ինչ փոխվել էր, երբ ամերիկացին մայոնեզ էր ավելացրել զոհվածի ճաշատեսակի մեջ:
Սոլբերգը դա այնքան չէր հավանել, որ սկսել էր ծեծկռտուքը: Ի պատասխան՝ զայրացած Քրիստոֆերը խոստացել էր Քալեբին, որ կայրի նրա տունը, որից հետո կսպանի, այնուհետև նստել էր մեքենան ու վրաերթի ենթարկել ընկերոջը:
Սպանությունից հետո Քրիստոֆերը փորձել է փախուստի դիմել, սակայն բեռնատարը վնասվել էր, իսկ ավելի ուշ նա ձերբակալվել էր ոստիկանության կողմից: Էրլբահերն ասել էր սպաներին, որ չէր պատրաստվում մարդ սպանել և ամեն ինչ պատահաբար էր ստացվել: Բացի այդ, բերման ենթարկվածի փաստաբանները հայտնել են, որ նրանց պաշտպանյալը գործել է ինքնապաշտպանության շրջանակում:
Այդուհանդերձ, դա չի փրկել Քրիստոֆերին պատժից: Նա մեղավոր է ճանաչվել առաջին աստիճանի սպանության մեջ և դատապարտվել ցմահ ազատազրկման:
Ամերիկացին սպանել է իր ընկերոջը մայոնեզի պատճառով

Житель США убил своего приятеля в ходе конфликта, возникшего из-за майонеза, сообщает «Gazeta» со ссылкой на «Mirror».
По информации СМИ, Кристофер Эрлбахер, находясь за рулем машины, несколько раз переехал своего приятеля Калеба Солберга возле кафе в штате Айова. До этого друзья мирно выпивали в баре, но все изменилось, когда американец добавил в еду погибшего немного майонеза.
Это так не понравилось Солбергу, что тот начал драку. В ответ на это разъяренный Кристофер пообещал Калебу, что сожжет его дом, а потом убьет, после чего сел в машину и задавил друга.
После этого Кристофер попытался уехать подальше, но не смог – грузовик сломался, позже его арестовала полиция. Эрлбахер сказал офицерам, что не планировал убивать человека и все вышло случайно. Кроме того, адвокаты задержанного сообщили, что их подзащитный действовал в рамках самообороны.
Тем не менее это не спало Кристофера от наказания. Он был признан виновным в убийстве первой степени и приговорен к пожизненному лишению свободы.
Американец убил приятеля из-за майонеза