Վրաստանում կորոնավիրուսի 23 664 նոր դեպք կա
Փետրվարի 3-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 23 664 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 8 326 մարդ, մահացել է 42 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 1 250 108, այստեղից ապաքինվել է 1 038 391 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 15 102:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 77 584 փորձարկում, այդ թվում 47 972-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 29 612-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 30.05% է, վերջին 14 օրվանը՝ 24.27%, վերջին 7 օրվանը՝ 27.36%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 736 590 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 5 411 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 37 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 5 723 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1 969 անձ:

В Грузии выявлено 23 664 новых случая заражения коронавирусом. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние сутки в стране выздоровели 8 326 человек, скончались 42 пациента.
Всего в Грузии выявлено 1 250 108 случаев заражения коронавирусом, из них 1 038 391 человек выздоровел, 15 102 человека скончались.
В режиме карантина находятся 37 человек, под наблюдением в стационаре – 5 723 человека, в ковид-гостинице – 1 969 человек.
В Грузии выявлено 23 664 новых случая коронавируса