Ո՞վ է պատվիրել ՀԱԿ–իշխանություն առաջին հանդիպման դահլիճը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր տեղի է ունենալու ՀԱԿ–ի և իշխանությունների պատվիրակությունների հանդիպումը։
Այն տեղի է ունենալու Հանրային խորհրդի փոքր դահլիճում։
«7օր»–ը փորձել է պարզել, թե ով է դիմել դահլիճը տրամադրելու համար։ Հանրային խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Հակոբ Բարխուդարյանը մեզ հետ զրույցում նշել է, թե իրենց դիմել են, և իրենք էլ պարզապես դահլիճն են տրամադրել, այլ ոչ թե կազմակերպել են հանդպումը։
Իսկ թե ո՞վ է դիմել, այդպես էլ չհաջողվեց պարզել, որովհետև Հակոբ Բարխուդարյանի խոսքերով՝ դիմել են Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանին, իսկ նրանից չհաջողվեց իմանալ, թե որ թևն է պատվիրել դահլիճը։
Հակոբ Բարխուդարյանը նաև նշել է, թե իր տեղեկություններով՝ հանդիպումը փակ է լինելու, այլապես իրենք էլ կմասնակցեին։

Кто обратился с просьбой о предоставлении зала для встречи между АНК и коалицией?
Как ранее сообщалось, сегодня в малом зале Общественного совета состоится встреча между  Армянским национальным  конгрессом и представителями коалиции.
Корреспондент «7or» попытался выяснить, кто обратился с просьбой о предоставлении зала. Руководитель администрации Общественного совета Акоп Бархударян в беседе с нами отметил, что к ним обратились с этой просьбой, а они просто предоставили зал, а не организовывали встречу.
Бархударян, однако, не указал,  кто конкретно обратился с этой просьбой, отметив, что они обратились к председателю Общественного совета Вазгену Манукяну, который, в свою очередь, также не дал ответа на этот вопрос.
Как отметил Акоп Бархударян, по имеющимся у него сведениям, встреча пройдет за закрытыми дверями, а иначе они бы тоже приняли в ней участие.