Ուզբեկստանի վարորդները դեղատուփ չունենալու դեպքում կտուգանվեն 145 դոլարով
Ուզբեկստանում վարորդները ստիպված կլինեն վճարել 145 դոլարի չափով տուգանք, եթե նրանց մեքենայում դեղատուփ չհայտնաբերվ։ Այս մասին շաբաթ օրը հայտարարել է Ուզբեկստանի ՆԳՆ ներկայացուցիչը։
Ուրբաթ օրը ուժի մեջ մտավ նոր օրենք, համաձայն որի տրանսպորտային միջոցում դեղատուփի բացակայությունը տուգանվում է Ուզբեկստանի նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով՝ 145 դոլարով։
Դեղատուփը պետք է ներառի անհրաժեշտ 17 անուն բժշկական պարագաներ, այդ թվում նաև արտաքին արնահոսության ժամանակավոր դադարեցման, սրտի ու թոքերի աշխատանքի վերականգնման միջոցներ։

Узбекских водителей начали штрафовать на 145 долларов за отсутствие аптечки
Водители в Узбекистане будут оштрафованы на 145 долларов в случае отсутствия аптечки, сообщил «РИА Новости» представитель МВД республики.
В пятницу в Узбекистане вступили в силу новые правила, согласно которым отсутствие медицинской аптечки на транспортном средстве делает неправомерным его эксплуатацию.
"Отсутствие аптечки влечет за собой штраф в размере пяти минимальных заработных плат (около 145 долларов)", - сказал собеседник агентства.
Медицинская аптечка должна включать 17 наименований обязательных медицинских принадлежностей, в том числе, средства для временной остановки внешнего кровотечения и наложения перевязок, средств реанимации сердца и легких.