Քիչ առաջ քաղաքական կոալիցիայի անունից հայտարարությամբ հանդես եկավ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը և Հայ ազգային կոնգրեսը ներկայացնող իրենց գործընկերներին քննարկումների շարք սկսելու համար առաջին հանդիպման տեղն ու ժամը նշանակեց։
ՀԱԿ–ի պատվիրակության կազմում ընդգրկված Ֆելիքս Խաչատրյանը, սակայն, Հովիկ Աբրահամյանի այդ «ժամանադրության» մասին առաջինը «7օր»–ից է լսել։ Նա դժվարացել է հստակ պատասխանել՝ կգնա՞ն ՀԱԿ ներկայացուցիչներն այդ հանդիպմանը։
Առանաձնապես խանգարող բան չեմ տեսնում, բայց տեսնենք, թե ինչ կորոշենք,–«7օր»–ին ասել է Ֆելիքս Խաչատրյանը՝ ավելացնելով, որ այդ մասին որոշակի բան կարող է ասել միայն ՀԱԿ–ում քննարկումներից և խորհրդակցելուց հետո, հավանաբար՝ երկուշաբթի։

Члены АНК пока не в курсе?
Немногим ранее председатель Национального собрания Армении Овик Абрамян выступил с заявлением от имени политической коалиции, назначив дату и место первой встречи между делегацией АНК и представителями коалиции.
Член делегации АНК Фелик Хачатрян, однако,  впервые услышал об этом в беседе с «7or». Он затруднился четко ответить на вопрос, пойдут ли представители АНК на эту встречу.
«Этой встрече ничего особо не мешает, тем не менее, посмотрим, каково будет наше решение в связи с этим», - отметил он, добавив, что ясный ответ об этой встрече он сможет дать  лишь после проведения обсуждения и совещания в АНК. По всей вероятности, это будет в понедельник.