Ղազախստանում տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով պատճառված վնասը գնահատվել է 200 միլիոն դոլար
Ղազախստանում տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով պատճառով վնասը կազմում է մոտ 200 միլիոն դոլար: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Informburo.kz պարբերականը վկայակոչելով երկրի գործարարների ազգային պալատին:
«Հունվարի 7-ի՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, Ղազախստանի Հանրապետության տասը շրջաններում վնասվել է բիզնեսի 848 սուբյեկտ և 1021 օբյեկտ, այդ թվում` Ալմաթիում` 789 սուբյեկտ և 950 օբյեկտ»,-նշված է հոդվածում:
Գործարարների ազգային պալատի տվյալներով` վնասի մոտավոր գումարը մոտ 87,2 միլիարդ տենգե է (մոտ 200 մլն դոլար), որից 85,8 միլիարդը Ալմաթիում:

В Казахстане оценили ущерб от беспорядков в 200 миллионов долларов
К вечеру пятницы сумма ущерба от беспорядков в Казахстане достигла порядка 200 миллионовдолларов. Как передает РИА «Новости», об этом сообщило издание «Informburo.kz» со ссылкой на национальную палату предпринимателей страны «Атамекен».
«На 21:00 7 января в десяти регионах Республики Казахстан 848 пострадавших субъектов бизнеса и 1021 объект, в том числе в Алматы – 789 субъектов и 950 объектов», – говорится в сообщении.
По данным «Атамекен», приблизительная сумма ущерба – около 87,2 миллиарда тенге (около 200 миллионов долларов), из них по Алматы – 85,8 миллиарда.
К вечеру пятницы сумма ущерба от беспорядков в Казахстане достигла порядка 200 миллионов долларов. Как передает РИА «Новости», об этом сообщило издание «Informburo.kz» со ссылкой на национальную палату предпринимателей страны «Атамекен».