Վերադարձնել գողոնը, պատժել հանցագործներին
Հայաստանը մնացել է 2020–ի նոյեմբերի 9–ի ու 10–ի արանքում։ Նոր տարին չի գալիս, որովհետև մեր երկիրը ներկայացված է հին ու պարտված դեմքով։ Դեմք, որը հայ ժողովրդից գողացավ Արցախի պետականությունը, տարածքները, հազարավոր երիտասարդների կյանքեր։ Գողացավ ու հիմա էնտուզիազմով այն նվիրում է թուրքին։
Հին ու պարտված դեմքը ՀՀ քաղաքացիների դեմքից գողացավ ժպիտը (մեր պայմաններում լիաթոք կարող է ժպտալ և ուրախանալ միայն մանկուրտը, մարդանման ոչխարը)։ Գողացավ նաև հույսն ու ապագան։ Թուրքական նախապայմանները բավարարելով՝ գողանում է նաև անցյալը։
«Հեղափոխականները» մինչև այդ (2018–ից սկսած) գողացել էին մարդկանց հույզերը, սպասումները։ Գողությունը տեղի էր ունեցել հրապարակավ՝ տասնյակ հազարավորների ներկայությամբ։
Ավելի քան 3 տարի գողանում են բյուջեից։ Գողանում են ագահաբար և թշնամաբար։ Գողանում են չտեսավարի։
Խնդիրը, հետևաբար, շատ պարզ է։ Պետք է վերադարձնել գողոնը և պատժել հանցագործներին։ Հենց որ դա արեցինք, Նոր տարին կգա։ Այ էդ ժամանակ էլ միմյանց կշնորհավորենք։

Вернуть украденное, наказать преступников
Армения осталась между 9-10 ноября 2020 года. Новый год не наступает, так как наша страна представлена старым и проигравшим лицом. Лицом, которое украло у армянского народа государственность и территории Арцаха, жизни тысяч молодых парней. Украло и сейчас с энтузиазмом дарит их турку.
Старое и проигравшее лицо украло с лиц граждан РА улыбки (в наших условиях полноценно радоваться и улыбаться может лишь манкурт, человекоподобное четвероногое). Украл он также надежду и будущее. Удовлетворив турецкие предусловия, он крадет также наше прошлое.
До этого «революционеры» (начиная с 2018-го) украли эмоции и ожидания людей. Кража произошла публично, в присутствии десятков тысяч людей.
Более 3 лет они разворовывают бюджет. Причем делают это алчно, ненасытно и по-вражески.
Следовательно, задача более чем очевидна. Нужно вернуть украденное и наказать преступников. Как только мы это сделаем, настанет Новый год. Вот тогда мы и поздравим друг друга.