Քադաֆին խոստացել է պայքարել մինչև արյան վերջին կաթիլը
«ԻՏԱՌ–ՏԱՍՍ» գործակալությունը հաղորդում է, որ Լիբիական Ջամահիրիայի առաջնորդ Մուամար Քադաֆին խոստացել է մնալ իր ժողովրդի հետ և պայքարել մինչև արյան վերջին կաթիլը։
Նրա ձայնուղերձը հեռարձակվել է Տրիպոլիի արևելյան արվարձանում, որտեղ հավաքվել էին նրա կողմնակիցները։
«Մենք այստեղ ենք և կմնանք այս հողի վրա, ես կմնամ իմ ժողովրդի հետ մինչև արյան վերջին կաթիլը»,–հայտարարել է Քադաֆին։
Նա նաև իր կողմնակիցներին կոչ է արել հարձակվել Բենգազիի վրա, որը ընդդիմության մայրաքաղաքն է համարվում։ «Կռվի ժամանակն է եկել, պատրաստ եղեք գնալ դեպի Բենգազի, Միսրաթ և Ջեբել–էլ–Գարբի»,–ասել է գնդապետը։
«Իմ ժողովուրդը ամենաուժեղն է, քանի որ պաշտպանում է իր արժանապատվությունը, իր պատիվն ու իր հողը»,–ընդգծել է Լիբիայի առաջնորդը՝ ավելացնելով, թե ՆԱՏՕ–ի զորքերը «կպարտվեն, որովհետև անարդար պատերազմ են վարում»։

Каддафи пообещал биться до последней капли крови
Лидер Ливийской Джамахирии Муаммар Каддафи пообещал остаться со своим народом и биться до последней капли крови. Его аудиообращение транслировалось сегодня в восточном пригороде Триполи, где собрались его сторонники, передает «newsland.ru».
"Мы здесь и мы останемся на этой земле, я останусь с моим народом до последней капли крови", - заявил Каддафи.
Он также призвал своих сторонников идти на город Бенгази, являющийся столицей оппозиции. "Час битвы пришел, будьте готовы идти на Бенгази, Мисурату и Джебель-эль- Гарби", - сказал полковник. Он также отметил, что города нужно "очистить от предателей" - повстанцев.
"Мой народ - самый сильный, потому что он защищает свое достоинство, свою честь и свою землю", - подчеркнул ливийский лидер, добавив, что войска НАТО "проиграют, поскольку ведут несправедливую войну".