Ադրբեջանում երևի հակահայկական քարոզչակական խմբերն արդեն ցրել են․ նույն գործն իրենց համար անվճար, Հայաստանի բյուջեի հաշվին անողների պակաս չկա՝ երեկվա ասուլիսը վկա
Ադրբեջանում երևի հակահայկական քարոզչակական խմբերն արդեն ցրել են։ Ի՞նչ իմաստ ունի պահել անգործության մատնված ստորաբաժանումներ, եթե նույն գործն իրենց համար անվճար, Հայաստանի բյուջեի հաշվին անողների պակաս չկա՝ Փաշինյանի երեկվա ասուլիսը վկա։
Ինչ ուղղությամբ ադրբեջանցիներն աշխատում էին՝ վնաս պատճառելու Հայաստանի Հանրապետությանը, հիմա առանց իրենց ակտիվ մասնակցության գործընթացներն ընթանում են՝ համակարգերի փլուզումից մինչև քարոզչություն։
ՀԳ. Ի դեպ, Փաշինյանը ասածս չի էլ փորձում հերքել, ընդամենն այդ ամենը ներկայացնում է հուզականության և մանիպուլյացիաների ռեմիքսով։

В Азербайджане, наверное, уже расформировали антиармянские пропагандистские группы: недостатка в тех, кто делает для них то же самое бесплатно, за счет бюджета Армении, нет
В Азербайджане, наверное, уже расформировали антиармянские пропагандистские группы. Какой смысл содержать без дела подразделения, если нет недостатка в тех, кто делает для них то же самое дело бесплатно, за счет бюджета Армении? Свидетельство тому – вчерашняя пресс-конференция Пашиняна.
На тех направлениях, на которых азербайджанцы работали для нанесения вреда Республике Армения, сейчас процессы проходят без их активного участия – от развала систем до пропаганды.
P.S. Кстати, Пашинян даже не пытается опровергнуть сказанное, просто представляет все это как ремикс эмоциональности и манипуляций».