Այլևս փաստ է, որ Աշոտ Երկաթը կալանավորվել ու շարունակում է կալանավորված մնալ քաղաքական իշխանության քմահաճույքով
Այլևս փաստ է, որ #Աշոտ_Երկաթ Մինասյանը կալանավորվել ու շարունակում է կալանավորված մնալ քաղաքական իշխանության քմահաճույքով, իսկ գլխավոր դատախազության միակ գործառույթը տվյալ քմահաճույքն ի կատար ածելն է։
Դիցուք, այսօր ստացել եմ Աշոտ Մինասյանի նկատմամբ կիրառված կալանավորումը հասարակության մեջ մեծ հեղինակություն ունեցող անձանց անձնական երաշխավորությամբ փոխելու մասին միջնորդությունը մերժելու մասին դատախազի որոշումը, որում վերջինս, չունենալով ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը, այսինքն չունենալով կալանավորման հիմքերը, արձանագրել է, որ միջնորդությունը ենթակա է մերժման, քանի որ մեղադրյալ Աշոտ Մինասյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը կայացնելուց հետո կալանավորման հիմքերի առումով փաստական հանգամանքների էական որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել։
Հիմա խնդրում եմ ապացուցեք, եթե չունեք կալանավորման հիմքերը, ինչպես եք արձանագրում, որ դրանք չեն փոխվել։ Իսկ միգուցե հիմքերն էական չեն, էականը քաղաքական իշխանության կամքում որևէ փոփոխություն չլինելն է։

Отныне факт, что Ашот Еркат был арестован и продолжает оставаться под стражей по прихоти политической власти
Отныне факт, что Ашот Еркат Минасян был арестован и продолжает оставаться под стражей по прихоти политической власти, а единственная функция генеральной прокуратуры – претворять в жизнь упомянутый каприз.
Например, сегодня я получил решение прокурора об отказе в удовлетворении ходатайства о замене Ашоту Минасяну меры пресечения с заключения под стражу на личное поручительство лиц, пользующихся большим авторитетом. В нем он, не имея постановления Апелляционного уголовного суда РА, то есть не располагая основаниями для ареста, констатировал, что ходатайство подлежит отклонению, так как после вынесения решения Апелляционного уголовного суда об избрании в отношении обвиняемого Ашота Минасяна меры пресечения в виде заключения под стражу каких-либо существенных изменений фактических обстоятельств в плане основания ареста не произошло.
Пожалуйста, теперь докажите! Если у вас нет оснований для ареста, то, как вы констатируете, что они не претерпели изменений!? А может, основания не существенны, а существенно отсутствие каких-либо изменений воли политической власти?