Արմեն Մովսիսյան. «Վարչապետի եղբայրը նույնպես կապ չունի «Նաիրիտի» հետ»
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն այսօր անդրադարձել է նաև «Նաիրիտին»։ Նա հայտարարել է, որ երկար քննարկումներից հետո եկել են այն եզրակացության, որ անհրաժեշտ է նոր հետճգնաժամային ծրագիր «Նաիրիտը» վերագործարկելու համար:
–Խորհրդային Միության փլուզումից հետո «Նաիրիտը» չէր կարողանում վերականգնել իր արտադրողականությունը: Այդ իսկ պատճառով 2003-ին կառավարությունը որոշեց մրցութային կարգով «Նաիրիտը» հանձնել ներդրողներին: Մի քանի անգամ «Նաիրիտի» սեփականատերերը փոխվել են: Այն լուրերը, որ ՀՀ պետական այրերն են «Նաիրիտի» սեփականատերերը, նույնիսկ վարչապետի անունն է նշվում, չեն համապատասխանում իրականությանը: Վարչապետի եղբայրը նույնպես կապ չունի «Նաիրիտի» հետ:
Նշենք, սակայն, որ, նաիրիտցիների պնդումներով, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եղբայրը «Նաիրիտի» փոխտնօրենն է։

Брат премьер-министра РА не имеет отношения к заводу «Наирит» - Армен Мовсисян
Министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян сегодня коснулся вопроса, связанного с заводом «Наирит». Он отметил, что после долгих обсуждений они пришли к выводу, что необходима новая посткризисная программа по перезапуску завода.
«После распада СССР «Наирит» не мог восстановить свою производительность. По этой причине в 2003 году правительство решило на конкурсной основе сдать «Наирит» инвесторам. Владельцы заводы несколько раз менялись. Информация о том, что официальные лица Армении, среди которых отмечается и имя брата премьер-министра страны, являются владельцами «Наирита», не соответствуют действительности. Брат премьера также не имеет отношения к заводу», - сказал он.
Отметим, однако, что по заверениям сотрудников завода «Наирит», брат премьер-министра РА Тиграна Саркисяна является замдиректора завода.